פוליגרף
דף הבית » בדיקת פוליגרף
 

בדיקת פוליגרף

 

 

חברת גוזלן - מתמחה בביצוע בדיקות פוליגרף חוזרות ובבוררות בין בדיקות שונות

מגוון שירותי החברה

 

• בדיקות פוליגרף תקופתיות וחד פעמיות
• בדיקות נאמנות
• בדיקת פוליגרף לעובד
• בדיקות לרגל אירוע
• בדיקות חוזרת

• בדיקות עבור חברות ביטחוניות
• בדיקות עבור חברות ביטוח ומבוטחים
• בדיקות פרטיות – חיסיון מלא, ממצאים ליד הלקוח
• מתן עדויות מומחים בבית משפט
• בוררות בין 2 בדיקות פוליגרף

 

 
 

 

  בדיקת פוליגרף מקצועית  
החברה מתמחה בביצוע בדיקות פוליגרף ראשוניות וחוזרות, וכן בהיזון חוזר. הבדיקות מועברות בדקדוק ויסודיות, תוך מתן תשומת לב רבה לכל פרט, כגון התאמת בודק הפוליגרף לנחקר – לא כל בודק יכול לבדוק כל נבדק. כמו כן, בבדיקות מסובכות נעזרת החברה במספר בודקים, הכול על מנת להשיג את התוצאות המהימנות ביותר עבור הנבדק והלקוח.
 
 

 חברת גוזלן - פוליגרף ואבחון מידע הינה חברה ותיקה ומוכרת בפריסה ארצית. לחברה סניפים בירושלים בבאר שבע, בחיפה ובאזור, והיא מעמידה לרשות לקוחותיה צוות של בודקים מסורים ומיומנים החברים באיגוד הפוליגרף הישראלי והאמריקאי. החברה מספקת את שירותיה במגוון שפות הכוללות: גרמנית, ספרדית, הונגרית, אנגלית צרפתית ערבית ורוסית.

מייסדי החברה, מנחם גוזלן ויעקב ברזילי קיבלו את הכשרתם המקצועית במהלך שירותם בשירות הביטחון הכללי, והחלו לספק את שירותיהם בשנת 1987. מנחם גוזלן שימש בעבר כראש מחלקת פוליגרף באגף החקירות בשירות הביטחון הכללי, והעביר קורסים והשתלמויות בתחום.

גודלה ופריסתה של חברת גוזלן –  מאפשרת לתת מענה מהיר להזמנות שירות בכל רחבי הארץ, ולספק תשובות אמינות לכל השאלות הבוערות במהירות ובדיסקרטיות. כמו כן, מאפשרת החברה ביצוע בדיקות בבית הלקוח בתיאום מול המשרד.

   מכונת פוליגרף  
עם לקוחותינו נמנים בתי משפט, עורכי דין, חברות ביטוח, רשתות מזון וקמעונאות, חברות הייטק, בונדדים ולקוחות רבים אחרים.

כל מעסיק יודע שהדבר הכי חשוב במערכת יחסי עבודה הוא אמון. מעסיק שאינו סומך על עובדיו מאוד לנהל את העסק שלו. כל מעסיק רוצה להיות בטוח ברמת הביטחון הגבוהה ביותר שהעובדים שהוא מעסיק, ובידם הוא מפקיד את רכושו, הסחורה שלו, המידע שלו והסודות המסחריים שלו, הם עובדים נאמנים וישרים.

אולם יושר ואמון הן תכונות שקשה לדעת מראש על אדם. איננו יכולים לקרוא את מחשבותיו וצפונות ליבו של היושב מולנו בראיון עבודה או בשיחת עובד – מעביד. גם אם אתם בין האנשים שמתגאים ביכולתם "לקרוא שפת גוף של אנשים", אף פעם לא תוכלו להיות בטוחים האם העובד שמולכם הוא אדם ישר ודובר אמת.
לבעיה זו יש פתרון והוא בדיקת פוליגרף. מכשיר הפוליגרף, הידוע גם בשם מכונת אמת, הוא מכשיר שנועד לזהות האם אדם דובר אמת או שקר בהתאם לתגובות הפיזיולוגיות שלו תוך כדי שאילת השאלות והמענה עליהם: עלייה בלחץ הדם, שינויים בקצב הדופק, או שינויים במוליכות החשמלית של העור.
 
אכן בדיקת פוליגרף אינה קבילה כראייה משפטית זאת בשל העובדה שישנם אנשים שיכולים "לרמות" את מכונת הפוליגרף. אולם אלו מעטי מעט, וברוב המקרים בדיקת פוליגרף משמשת ככלי תקף ומהימן לבדיקת אמינותו של אדם. עובדה זו הפכה את מכשיר הפוליגרף לכלי יעיל לא רק בזירה המשפטית אלא גם בזירת יחסי העבודה.
 
 

למעשה בדיקת פוליגרף היא אחד הכלים המתודולוגיים היחידים לבדיקה שכזו
באמצעות עריכת פוליגרף למועמדים למשרה יוכל המעסיק להכריע בשאלת אמינותו ויושרו של כל מועמד, בעיקר בחייו המקצועיים. כמובן שבדיקת פוליגרף אינה יכולה לשמש כקריטריון היחיד על-פיו יחליט מעסיק האם לקבל מועמד לעבודה. אולם בדיקת פוליגרף בהחלט מהווה ככלי תומך החלטה עבור המעסיק. משמע, במידה ועל סמך כל יתר המבחנים המקצועיים שעבר המועמד הוא נמצא כמתאים למשרה, מעבר בהצלחה של בדיקת פוליגרף רק יעניק את האישור הסופי הנחוץ למעביד כדי לדעת שלפניו עובד ישר עליו הוא יכול לסמוך.
 

מישור נוסף במערכת יחסי עובד – מעביד בו בדיקת פוליגרף לעובד עשויה להתגלות כאמצעי יעיל הוא במקרה של גניבה או מעילה. במידה ומעביד גילה גניבה של סחורה או כסף, או שהוא חושד בריגול תעשייתי או דליפת סודות מקצועיים מחברתו למתחרים, פוליגרף הוא אחד האמצעים לבדוק מיהו האשם.
פוליגרף יכול לשמש גם כאמצעי התרעתי. ניתן לערוך בדיקת פוליגרף לכלל העובדים בחברה, גם אם לא התרחש אירוע ספציפי המצריך בדיקת פוליגרף לבירור האמת. עובדים שיודעים כי אחת לתקופה עליהם לעבור בדיקת פוליגרף יפנימו את המסר בדבר חשיבות השמירה על האינטרסים של החברה.
   יחסי עובד מעביד  
גניבה ממקום עבודה

נבדקת ואתה חש כי נעשה לך עוול? הזמנתם בדיקה, אך "גלאי האמת" הפנימי שלכם אינו מרוצה מן התוצאות? לעתים יש טעויות בבדיקות פוליגרף, ובמקרים אלה אין מנוס מפנייה לבודק מקצועי.

מעשה שהיה כך היה – מובילי סחורה, של אחת החברות המובילות, נחשדו בגניבה ממקום העבודה
בעקבות תלונה של לקוח או כתוצאה מספירת מלאי.

המובילים נשלחו לבדיקת פוליגרף ביוזמת המעסיק, ואובחנו כדוברי שקר על לא עוול בכפם. העובדים עמדו לאבד את עבודתם, ללא פיצויים, ומעל ראשם ריחפה אף סכנת תביעה פלילית.

בהצעת עורך דינם, ניגשו לבדיקה חוזרת אצלנו ועברו בדיקה ארוכה מקצועית ומפורטת. בבדיקה חוזרת התגלה כי הגנב האמיתי היה המחסנאי של החברה השנייה.

. הזמינו את שירותינו, לכל מקום בארץ, ואנו נדאג שהאמת תצא לאור.

גוזלן -  מקצועי באמת

  
 
       
       

 

 

 

 

 

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר