פוליגרף
דף הבית » בדיקת פוליגרף לעובד
 

בדיקת פוליגרף לעובד

 
 
כל מעסיק רוצה להיות בטוח במאת האחוזים שהוא מקבל לעבודה עובדים ישרים ואמינים. כל מעסיק גם מעוניין להיות בטוח שאף אחד מעובדיו הקיימים לא מועל באמונו ולא פוגע באינטרסים של החברה שלו. הבעיה היא שישנם מעט מאוד אמצעים המאפשרים להגיע לרמה כה גבוהה של ביטחון בנוגע לתכונות כמו יושר ואמינות. אחד האמצעים הבודדים המאפשרים זאת הוא בדיקת פוליגרף.
אם בעבר בדיקת פוליגרף שימשה בעיקר ככלי בשירות שוטרים, חוקרים, עורכי דין וכדומה, הרי שכיום בדיקת הפוליגרף הפכה לכלי יעיל בשירותם של מעסיקים רבים. בדיקת פוליגרף לעובד משמשת מעסיקים הן בשלב גיוס העובדים למשרה בארגון והן עבור עובדים קיימים.
 
 
 
   בדיקת פוליגרף לעובד
בדיקת פוליגרף לעובד – כלי תומך החלטה באבחון ובגיוס עובדים
גם מעסיק שמתגאה ביכולתו "לקרוא אנשים" לא יכול להיות בטוח ב- 100% שלפניו אדם ישר ואמין. לא משנה עד כמה חושיו מחודדים והוא יכול לאבחן את מידת אמינותו ויושרו של אדם בהתאם לשפת גופו, עדיין מדובר באינטואיציה בלבד ולא בכלי אובייקטיבי. בדיוק בשל כך מעסיקים כיום אינם מסתפקים בראיונות פרונטליים ובמבחני ידע וכישורים כדי לקבל מועמדים לעבודה. כדי להיות בטוחים ברמה הגבוהה ביותר של ודאות שלפניהם אדם ישר ואמין הם מבצעים בדיקת פוליגרף, ולא רק כשמדובר במשרות בעלות אופי ביטחוני ורגיש.
בדיקת פוליגרף מבוססת על ההנחה שכאשר אנו משקרים אנו חווים שינויים בלתי רצוניים בגופנו: בקצב הדופק, בלחץ הדם, בנשימה ובהזעה. לכן, בדיקת פוליגרף נחשבת ככלי בעל רמה גבוהה של מהימנות ותקפות בניבוי מידת אמינותו ויושרו של אדם, שכן היא מודדת שינויים אובייקטיביים ומדידים.
   בדיקת פוליגרף
 
ראוי לציין שקיים הבדל מהותי בין בדיקת פוליגרף למבדק אמינות
 בבדיקת פוליגרף הנבדק מחובר למכשיר הפוליגרף באמצעות אינסטרומנטים סביב חזהו וסביב אצבעות כף ידו. הוא נדרש להביט על קיר לבן ולהשיב לשאלות של כן / לא בלבד ששואל מפעיל הפוליגרף. מכונת הפוליגרף מציגה את השינויים הפיזיולוגיים שחלו בגופו של הנבדק על גבי פלט נייר. לעומת זאת מבדק אמינות מתבצע על גבי מחשב. הנבדק נדרש לענות על סדרה ארוכה של שאלות כן / לא. בניגוד לבדיקת פוליגרף, מבדק אמינות לא בודק את השינויים הפיזיולוגיים בגוף הנבדק, אלא את העקביות בתשובותיו לשאלות דומות שחוזרות על עצמן בניסוחים שונים.
חשוב לציין שבדיקת פוליגרף לעובד, כמו גם מבדק אמינות, לעולם לא יהיו הכלי היחיד באמצעותו מעסיק יחליט האם לקבל עובד למשרה. אלו כלים תומכי החלטה, המתבצעים בדרך כלל בשלבי המיון האחרונים, לאחר שהמועמדים הבודדים שנשארו כבר עברו בהצלחה ראיונות ומבחני ידע וכישורים אחרים.
 
   בדיקת מהימנות
בדיקת פוליגרף תקופתית לעובדים קיימים
מעסיקים משתמשים בבדיקת פוליגרף גם עבור עובדים קיימים. מטרתן של בדיקות פוליגרף לעובדים שכאלו היא לאתר עובדים שסרחו ומעלו באמונו של המעסיק (מעלו בכספי החברה, גנבו, הדליפו מידע או כל עבירה אחרת). יחד עם זאת, בדיקות פוליגרף לעובד תקופתיות משמשות גם ככלי הרתעתי למניעת עבירות של עובדים בתוך הארגון.
  
   

 

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר