פוליגרף
דף הבית » מבחן אמינות
 

מבחן אמינות

 
אין ספק שאחד הדברים הפוגעים ביותר בחברה זה העסקת עובד לא ראוי. עובדי החברה הם בני משפחה, שכן יש להם גישה לכל מקום רגיש עבור החברה ולמידע מסווג. בהתאם לזאת, עובד לא מקצועי או אפילו עובד שתול על ידי מתחרה עלול לגרום לנזק רב. מסיבה זו, חשוב ביותר לבצע מבחן אמינות בטרם קבלתו של העובד לעבודה, וככל שהמשרה חשובה יותר, כן עולה חשיבותו של מבדק אמינות.
 
מהו מבחן אמינות
מבחן אמינות הוא מכלול של טכניקות, שרובן ממוחשבות, המאפשרות לעמוד על אופיו של האדם ולחשוף נקודות שעלולות להיות בעייתיות עבור המעסיק. מבחנים אלו מתאימים לאיתור עובדים בכל הרמות, החל מעובדים זוטרים ועד למנהלים הבכירים ביותר.  לצורך ביצוע המבחנים, משתמשת חברת גוזלן פוליגרף במוצרים שפותחו על ידי חברת Integrity meter, בעלת ותק רב בתחום האבחון.
 
   מבחן אמינות בגוזלן
     
 
מבחן אמינות לפני העסקת העובד
המבחנים נועדו לסייע למגייסי העובדים בחיזוק או הפרחה של חוות דעתם. כך למשל, אדם יכול לשבת מול מראיין ולספר לו על ההקפדה הרבה שלו בעבודה, על ירידה לפרטים הקטנים ועל מסירות אינסופית. הוא יכול להישמע משכנע מאוד, אך במבחן מעמיק במערכת שנועדה לחשוף אי דיוקים למיניהם תתגלה האמת, שיכולה לחזק אחד לאחד את כל הנאמר או להפריך חלק מהדברים שנאמרו בראיון.
מבחן האמינות מותאם לצורכי החברה וכולל נושאים כמו ערכים אישיים של המועמד, מידת היושר שלו, רקע תעסוקתי, עבר פלילי וקשר לגורמים לא חוקיים. במידה ויש דברים נוספים או אחרים שחשוב לחברה המגייסת לבחון, המבחן יעבור התאמה בהתאם.
 
מבחן תקופתי
מבחן אמינות נערך לעובדים פעילים של החברה ונפוץ במיוחד בתעשיות ביטחוניות ובמערכת הביטחון. לעתים, גם חברות אזרחיות מוצאות לנכון לערוך מבחן תקופתי לעובדים שלהן. המבחן עובר התאמה לסוג התפקיד ולאופי העבודה ומעניק למעסיק אינדיקציה האם העובד מבצע את עבודתו ללא בעיות אמינות או בעיות אחרות.
 
   
     
 
טווח טעויות
המערכת מתוכננת לצמצם עד כמה שניתן את טווח הטעויות שלה, אך לא תמיד מצליחה לעמוד במשימה. במקרים אלו היא מודיעה למעסיק איפה עלולה להתרחש טעות ומה ההסתברות לכך שזה יקרה. עובדות אלו מאפשרות למעסיקים עוד רובד באשר ליכולת הערכתו של המועמד או העובד.
 
מבחן אמינות הוא כלי הכרחי לכל ארגון גדול וקטן המגייס עובדים. המבחן הזה מסייע למעסיק הפוטנציאלי לאתר את העובדים המתאימים לו יותר מכל. המערכת ניתנת להתאמה מיוחדת לצרכים של הארגון, ובכך יתרון גדול. כך למשל, התכונות שנדרשות ממהנדס שונות מתכונות הדרושות מנציג שירות. מערכת האבחון מביאה לידי ביטוי את הצורך החיוני של כל אחד מהם. את תוצאות מבחני האמינות יש להעמיד מול ההתרשמות של המראיין וכך ניתן לגלות האם העובד מתאים או לא מתאים לארגון.
   מבדק אמינות

 

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר